Pastil-nedir-nasil-kullanilir

   PASTİL NEDİR? NASIL KULLANILIR?

   Pastil tahriş olmuş boğaz dokularındaki ağrı ve öksürük gibi semptomları geçici olarak hafifletmeye yardımcı olan takviye ürünlere denir. Tükürük oluşumunu teşvik ederek ve ağızda ferahlık hissi sağlayarak etki gösterir. 

   Boğaz Pastili Nedir?

   Boğaz pastili, öksürük reflekslerini hafifletmek ve boğaz ağrılarını yatıştırmak için kullanılan ürünlerdir. Genellikle farklı etki ve özelliklere sahip bitkisel özlerden oluşur. Bal, limon, mentol, ekinezya, zencefil ve ıhlamur gibi bileşenler boğaz pastillerinde yaygın olarak kullanılır. Buna ek olarak benzokain gibi anestezikler ve okaliptüs yağı içerebilir.

   Enfeksiyonları tedavi etmek için değil; yalnızca semptomları hafifletmek ve ağrıları azaltmak için kullanılır. Solunum yolu enfeksiyonlarının uzun süren belirtileri için doktora başvurulmalıdır.

   Boğaz Pastili Nasıl Kullanılır?

   Oral yolla alınan boğaz pastilleri ağız içinde emilerek tüketilir. Kuruluğu azaltarak boğazın nemlendirilmesine yardımcı olması beklenen pastillerin doğrudan yutulmaması gerekir. Ağızda yavaşça çözünmesine izin verilerek tükürükle birlikte yutulmalıdır.

   Takviye niteliği taşıdığı için normal beslenmenin ve ilaçların yerine geçmeyen bu ürünleri kullanırken günlük porsiyon sınırı aşılmamalıdır. Aksi takdirde boşaltım sistemini harekete geçiren laksatif etkilere sebep olabilir. Boğaz pastillerinin günlük kullanımı genellikle 2 ila 4 adetle sınırlandırılır. 

   Yutma tehlikesinden dolayı küçük çocuklara verilmesi sakıncalı olabilir. Yalnızca 11 yaş ve üzerindeki bireylerin kullanması önerilir.

   Hamilelik ve emzirme döneminde boğaz pastilinin kullanımı için doktor görüşü alınmalıdır. Aynı şekilde herhangi bir hastalıktan dolayı ilaç kullanmakta olan kişilerin de doktor tavsiyesi almasında fayda vardır. 

   Strepsils Herbal Pastil Nedir?

   Strepsils Herbal, doğal bileşenlerden ve bitki özlerinden oluşan boğaz pastili ürünlerine sahiptir. Tablet formunda üretilen ürünlerin her biri farklı içerik ve etkilere sahiptir. Her bir paketinde 16 adet pastil bulunan Strepsils Herbal’ın içeriğinde şeker ve yapay tatlandırıcı bulunmamaktadır. 

   Strepsils Herbal boğaz pastili ne işe yarar sorusuna cevap arayanlar için boğaz ağrılarında bağışıklık, savunma ve öksürük desteği sağladığı belirtilmelidir. Strepsils Herbal boğaz pastilleri tahriş olmuş dokuları rahatlatarak boğaz ağrılarını yatıştırmaya yardımcı olur. Hafif ve orta şiddetli boğaz ağrılarında yutkunma güçlüğü ve boğaz şişliği gibi şikayetlerin azaltılmasına katkıda bulunur. 

   Strepsils Herbal’ın bağışıklık, savunma ve öksürük desteği sağlayan ve öne çıkan üç ürünü şunlardır:

   • Strepsils Herbal Ekinezya

   Strepsils Herbal Ekinezya, bağışıklık desteği sağlayan bitkisel içeriklere sahiptir. Ekinezya, propolis, beta-glukan ve propolisten oluşan güçlü formülüyle boğaz ağrısını rahatlatmanın yanında tüketicilerin ek ihtiyaçlarını da karşılar. İçeriğindeki ekinezya ve doğal propolisin anti-enflamatuar özellikleri sayesinde ses kısıklığının giderilmesine yardımcı olur. Beta-glukan ve çinko bileşenleriyle tahriş olmuş mukozal dokuların sebep olduğu kuru öksürüğün bastırılmasına katkı sağlar.

   • Strepsils Herbal Zencefil

   Strepsils Herbal Zencefil, savunma desteği sunan anti-inflamatuar etkili bir boğaz pastilidir. İçeriğinde bulunan zencefil, adaçayı ve kekik gibi besin takviyeleri bitkisel tıbbın önemli parçalarından biri olarak kabul edilir. Anti-inflamatuar özelliğinden dolayı iltihaplı boğaz ağrılarının yatıştırılmasına katkı sağlar.

   • Strepsils Herbal Ihlamur

   Strepsils Herbal Ihlamur, farklı bitkisel özlerden oluşan yoğun bir formüle sahiptir. Geleneksel tıpta uzun kullanım geçmişine sahip ıhlamur, meyan ve papatya bileşenlerinden oluşur. Herhangi yapay bir tatlandırıcı içermeyen Strepsils Herbal Ihlamur, içeriğindeki meyanın doğal tatlandırıcı özelliğinden yararlanır. Boğaz kuruluğu ve boğaz ağrısının yanı sıra üst solunum yolu enfeksiyonlarındaki öksürüğün giderilmesine yardımcı olarak hızlı ve etkili bir rahatlama sağlar.  

    

   KAYNAKLAR:

   Daha Fazla Öğren

   Faydalı Bilgiler

   Layout:
   Boğaz Yanmasına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

   Boğaz yanması nasıl geçer öğrenmek için tıklayın.

   Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir?

   Boğaz şişmesine iyi gelecek yöntemleri için tıklayın.

   Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir?

   Ses kısıklığı için hazırladığımız rehbere göz atın!

   Tüm İçerikler