Sozluk

   Sözlük

   Strepsils Herbal Sözlüğe Hoş Geldiniz.

   İşte en sevdiğimiz bitkisel müttefiklerimizden bazıları. Bitkiler hakkında merak ettiklerinizi keşfedebileceğiniz içeriklere göz atın. 

   A B C Ç D E F G H I İ J K L M O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

   A

   Layout:
   Adaçayı

   Adaçayı, Akdeniz bölgesine özgü çiçekli ve çok yıllık bir bitkidir. Antik Roma ve Çin’de geleneksel olarak tıbbi amaçlarla kullanılır.

   B

   Layout:
   Bal

   Bal, arıların çiçek özlerinden topladığı nektarlardan üretilen tatlı bir besindir. Doğal şekerler bakımından zengin olan bal, çeşitli sağlık yararları sebebiyle binlerce yıllık kullanım geçmişine sahiptir.

   Beta Glukan

   Beta-glukan bakteri, mantar, maya ve yulafların hücre duvarında bulunan doğal şekerlerdir. Bağışıklık sistemini düzenleyerek sağlıklı yaşama katkı sunan bir katalizör görevi görür.

   Ç

   Layout:
   Çinko

   Çinko hücre metabolizmasının önemli fonksiyonlarında ve çeşitli enzim aktivitelerinde görev alan bir mineraldir. İnsan vücudunda üretilmediği ve depolanmadığı için çinko içeren besin maddeleri ile veya besin takviyesi olarak alınması gerekir.

   E

   Layout:
   Ekinezya

   Ekinezya; yaprağı, gövdesi, çiçeği ve kökleri takviye gıda, sıvı özler ve çay yapmak için kullanılan çiçekli bir bitkidir. Dokuz türü bulunan bitki, Amerika ve Kanada’da yetişir.

   I

   Layout:
   Ihlamur

   Ihlamur, güzel kokulu çiçekleri çay olarak tüketilen ve yüzyıllardır tıbbi amaçlarla kullanılan bir ağaçtır. Geniş yaprakları ve gövde çapıyla gölge ağacı olarak da bilinir.

   K

   Layout:
   Kekik

   Kekik kendine özgü tada ve kokuya sahip bir Akdeniz bitkisidir. Genellikle baharat olarak kullanılan bu bitki eski medeniyetlerden günümüze tıbbi özellikleriyle de bilinir.

   Kara Mürver

   Alternatif tıpta binlerce yıldır besin ve şifa kaynağı olarak kullanılan kara mürver bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan meyveli bir bitkidir.

   M

   Layout:
   Meyan

   Meyan kökü bitkisi geleneksel tıp uygulamalarında dünyanın en eski bitkisel ilaçlarından biri olarak kabul edilir. Çay, tablet, kapsül, toz ve sıvı özüt formları yaygındır.

   P

   Layout:
   Papatya

   Papatya, antik çağlardan beri şifalı bitki olarak kullanılan ve güçlü kokusuyla bilinen çiçekli bir bitkidir.

   Propolis

   Propolis arıların ağaç tomurcuklarından topladıkları maddelerle ürettikleri reçineli bir karışımdır. Antioksidanlar açısından zengin olan propolis, doğal bir tedavi edici olarak uzun bir kullanım geçmişine sahiptir.

   Z

   Layout:
   Zencefil

   Zencefil, aromatik lezzeti ve organik bileşenleriyle mutfakta ve geleneksel tıpta binlerce yıldır kullanılan tropikal bir bitkidir.